Technické podmínky dodávek

Vážený zákazníku,

tyto technické dodací podmínky jsou sestaveny na základě zkušeností, které máme s dodávkami perforovaných materiálů. Přečtěte si je prosím, mohou Vám posloužit k pochopení některých detailů důležitých při výběru konkrétního materiálu i při jeho správném použití.

Děkujeme.

Tahokov

 • Tahokov je vyráběn v souladu s normou DIN 791.
 • Tolerance vnějších rozměrů jsou v souladu s výše uvedenou normou a rozměrovými normami hutního materiálu EN10025, EN10029, EN10051, EN10131, EN10088.
 • Pro běžné skladové pozice ve standardních formátech 1000x2000mm, 1250x2500mm a 1500x3000mm nejsou vstupní plechy a svitky zastříhávány. Tabule tahokovu pak mají následující tolerance:
 • Šířková tolerance +- 5%
 • Délková tolerance +-10%
 • Zakázkově se tahokov stříhá v toleranci +-3mm do tloušťky plechu 2mm. Tahokovy vyrobené z větší tloušťky plechu než 2mm jsou stříhány v toleranci +-5mm. V případě jiných požadavků uveďte prosím v objednávce nebo dodejte zakótovaný výkres.

Tolerance tahokovu - Obecné rozměry

Tolerance tahokovu - Rovinnost

Tolerance tahokovu - Vnější rozměry

Technická doporučení

 • Tahokov vyráběný z předem pozinkovaných plechů má neošetřené vnitřní střižné hrany děr. Tento tahokov nelze bez další povrchové úpravy použít do venkovního nebo jiného prostředí způsobujícího oxidaci.
 • Povrchová ochrana ocelových tabulí tahokovu galvanickým zinkem není také vhodná do venkovního prostředí a jiného prostředí způsobujícího oxidaci. Je nutné provést ve druhé vrstvě nástřik barvou nebo transparentním lakem.
 • Povrchová ochrana ocelových plechů jednou vrstvou práškovou vypalovací barvou není vhodná do venkovního prostředí a jiného prostředí způsobujícího oxidaci. Je nutné provést před-úpravu zinkováním, kataforézou nebo použít tahokov vyrobený z pozinkovaného plechu.
 • Povrchová ochrana žárovým zinkem je nejdéle účinná ochrana. Lze ji provádět na tahokovu s otvory většími než 8mm a v tloušťce plechu 1mm a větší. Nejmenší oko vhodné k zinkování je například TR22x12mm, TR28x10mm, TQ20x15mm a větší. Tato povrchová úprava slouží čistě k ochraně ocelových tabulí tahokovu. Nelze ji považovat za okrasný prvek. Bílá rez, která vzniká oxidací povrchu zinku, není vadou výrobku. Částečně zalepené otvory, různé nerovnosti a blanky vznikající při zinkování nejsou vadou výrobku.
 • Při výrobě tahokovu dochází vlivem skládaných nástrojů k drobným výstupkům, které se opakují na každém oku. Pokud se budou z tahokovu vyrábět podhledové kazety, nebo jiné okrasné prvky, které nebudou dále opatřeny povrchovou úpravou, uveďte tento záměr v poptávce, nebo objednávce. Jedná se zvláště o nerezové a hliníkové tahokovy.
 • Tahokov lze ohýbat do kazet a dalších tvarů. Bohužel tvar a velikost oka zapříčiňují posouvání ohybu do místa nejmenšího odporu. Tolerance ohybu mohou proto být až +-5mm. Při nutnosti přesnějších rozměrů zhotovíme vzorek a změříme reálné hodnoty.

Prohlášení o zpracování osobních údajů © Copyright Perfolinea 2010   
Vytvořilo grafické studio Mishdyzajn   
XHTML + CSS valid code cubi.cz