Chrudim - sídlo firmy

Chrudim - sídlo firmy

Prostějov – výroba

Prostějov – výroba

Nejmodernější strojní vybavení

Nejmodernější strojní vybavení

O společnosti

Společnost PERFO LINEA, a. s. je největším výrobcem a dodavatelem děrovaných plechů, tahokovu, ocelových roštů, schodišťových stupňů, ocelových dopravních pásů, plotů a pletiv v České Republice. PERFO LINEA je značkou seriózního, kapitálově silného celku s dlouholetou zkušeností.

Široký sortiment produktů se využívá v moderní architektuře, stavebnictví, zemědělství, potravinářském, chemickém a těžebním průmyslu. V Chrudimi se nachází sídlo firmy. Sortiment je k dispozici v prodejních skladech v Chrudimi a Prostějově. Nabízíme více než 600 skladových položek děrovaných plechů, 100 položek tahokovu a 40 položek ocelových roštů k okamžitému odběru. V České republice vyexpedujeme zboží do 24 hodin, k zákazníkovi je přivezeno od 1 - 3 dnů. Vaše zboží odchází perfektně zabaleno! Rozvoz zajišťují smluvní dopravci, kteří umí manipulovat se zbožím.


V daném odvětví firma působí již od roku 1993. Na Slovensku je společnost PERFO LINEA a. s. zastoupena firmou PERFORA se sídlem v Trnavě. Do východoevropských zemí firma úspěšně exportuje od roku 2004. Certifikaci systému managementu kvality dle ISO 9001:2000 firma získala v roce 2002.

Společnost PERFO LINEA, a. s. se stabilním managementem, zkušeným týmem obchodníků, techniků a výrobních dělníků je připravena vyjít vstříc Vašim přáním a rozvinout dlouhodobou spolupráci právě s Vámi.

Historie továrny na výrobu děrovaných plechů v České republice

Emil a Ludvík Wilhelmové byli zakladateli výrobního závodu v Prostějově. Tradice jejich rodu sahá až do 17. století. V roce 1898 z Prahy do Prostějova rozšířili výrobu, se kterou měli bohaté zkušenosti. K vykonávání řemesla obdržel pan Johann Wilhelm 26. října 1675 povolení k výrobě drátěných sít v Praze na Malé Straně. Hlavní výrobní náplní firmy v Prostějově po celou dobu od roku 1898 až do konce druhé světové války byla zejména výroba drátěných pletiv a sít, lisovaných pletiv, drátěných dopravních pásů a děrovaných plechů. Závod se nachází ve stejných prostorách, ve kterých vznikl. Tehdy to bylo daleko za městem. První děrování bylo zahájeno v roce 1937 na lisu Schuller, který je stále v provozu. Po druhé světové válce, kdy byl závod státní pod názvem TONA, se výroba děrovaných plechů rozšiřovala.

Výrobní závod PERFO LINEA v Prostějově Výrobní závod PERFO LINEA v Prostějově Výroba děrovaných plechů PERFO LINEA

Vlastní vývojová dílna tehdejšího závodu postavila lisy vlastní konstrukce na děrování plechů do síly 1,5 mm. Jsou to šířkové lisy s děrováním do tabule plechu. Tento vývoj pokračoval do roku 1989. V době do roku 1989 měl závod tři přesazovací lisy na děrování silných plechů a 8 modernizovaných šířkových lisů vlastní konstrukce do tloušťky plechu od 0,5 mm do 2,00 mm.

Po roce 1989 začíná nová etapa rozvoje závodu. V roce 1997 byl podnik odkoupen PaeDr. Jiřím Pokorným a vzniká společnost BW-LINEA s. r. o. Byly pořízeny nové moderní stroje – HACO, BEHRENS, FINN – POWER a zmodernizována nástrojárna. Vznikly nové pracovní příležitosti pro lidi z Prostějova a okolí.

Výrobní závod PERFO LINEA v Prostějově Výrobní závod PERFO LINEA v Prostějově Výrobní závod PERFO LINEA v Prostějově

Od roku 2001 provoz závodu v Prostějově zabezpečuje akciová společnost PERFO LINEA. Sortiment soustřeďuje nejen na děrované plechy, dopravní pásy, pletiva, ale i na tahokov, ocelové rošty a schodišťové stupně. Společnost PERFO LINEA a. s. začala provozovat první e-shopy s děrovanými plechy a dalšími perforovanými materiály v roce 2010.

Všeobecné obchodní podmínky PERFO LINEA a. s.

Prohlášení o zpracování osobních údajů © Copyright Perfolinea 2010   
Vytvořilo grafické studio Mishdyzajn   
XHTML + CSS valid code cubi.cz