Trend 21. století – ocelové prvky

Děrované plechy, tahokov, ocelové rošty nacházejí ve stále větší míře uplatnění při architektonickém ztvárnění exteriéru a interiéru nových moderních staveb. Použití nacházejí při konstrukci fasád, venkovních žaluzií, při řešení nezvyklých výplní balkonových zábradlí, pro zakrytí únikových schodišť, dále jako materiál pro atypické podhledy a dělící stěny. Také je používán pro prvky městského mobiliáře. Široký sortiment výrobků se využívá nejen ve stavebnictví, ale také v technologiích pro zemědělství, v potravinářském, chemickém a těžebním průmyslu.


1. Liberec – Obchodní a zábavní centrum NISA 2. Praha – BB centrum 3. Brno – BVV – pavilon F 4. Ostrava-Svinov – nádražní hala 5. Krkonoše – Hnědý vrch
obr. 1 obr. 2 obr. 3 obr. 4 obr. 5

 

Jako příklady použití je možné se zmínit o obchodním a zábavním centru NISA v Liberci (obr. 1), kde představná fasáda z hliníkového tahokovu zdůrazňuje oblé linie budovy, zároveň zakrývá technologická zařízení stavby a umožňuje neomezenou variabilitu řešení obchodní reklamy a upoutávky na program zábavního centra. Nápadnou budovu BB Centra (obr. 2) se speciální akustickou stěnou z děrovaného plechu lze vidět z magistrály v Praze-Michli. Na brněnském výstavišti stojí za povšimnutí pavilon F. Představná fasáda z děrovaného plechu plní funkci protisluneční clony před prosklenou fasádou a venkovního koridoru (obr. 3). Na severu Moravy na nádraží v Ostravě-Svinov uvidíte kovové podhledy a zákryty z tahokovu. Zakrývají prvky technologických zařízení nové prosklené nádražní haly. (obr. 4). Z rozhledny na Hnědém vrchu v Krkonoších pohlédnete do kraje z věže tvořené nosnou dřevěnou konstrukcí v kombinaci s ocelovými prvky roštů a tahokovovými výplněmi točitého schodiště (obr. 5).

Za tím vším stojí největší výrobce a dodavatel perforovaných materiálů v České republice, společnost PERFO LINEA a. s. Tato společnost je značkou seriózního, kapitálově silného celku s dlouholetou zkušeností. Od roku 1993 nabízí široký sortiment výrobků pod jednou střechou. Ústředí společnosti sídlí v Chrudimi. Výrobní závod se sídlem v Prostějově zajišťuje plynulou sériovou a zakázkovou výrobu.

Zboží si můžete osobně vybrat ve velkoskladech v Chrudimi a Prostějově. Nabízíme více než 600 skladových položek děrovaných plechů, 100 položek tahokovu a 40 položek ocelových roštů k okamžitému odběru. Samozřejmostí je vlastní doprava a rozvoz po České republice do 24 hodin. Do východoevropských zemí firma úspěšně exportuje od roku 2004. Certifikaci systému managementu kvality dle ISO 9001:2000 firma získala již v roce 2002. První e-shop s perforovanými materiály, svým způsobem neobvyklý obsahem nabídky – děrovanými plechy, tahokovem, rošty a schodišťovými stupni byl spuštěn v srpnu 2009. Rychlý a pohodlný nákup přes internet můžete vyzkoušet i Vy. Více na www.derovaneplechy.cz.

Inspiraci a oporu najdete právě u nás.

Prohlášení o zpracování osobních údajů © Copyright Perfolinea 2010   
Vytvořilo grafické studio Mishdyzajn   
XHTML + CSS valid code cubi.cz